Gminne Obchody Narodowego Święta w naszej szkole

Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy rozpoczęły się Gminne obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszy świętej przewodniczył ks. Tomasz Mowiński oraz ks. Mariusz Matusiak z Grabowa.

Po mszy świętej wszyscy przemaszerowali w asyście policji i strażaków na plac przed szkołą, gdzie odbył się uroczysty Apel przed obeliskiem ufundowanym na 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano Hymn Państwowy i została oddana salwa honorowa przez pododdział funkcjonariuszy. Dalsze uroczystości odbyły się budynku szkoły.

Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość – Henryk Sienkiewicz. Takie było hasło tegorocznej Gminnej Wieczornicy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada podczas Wieczornicy uczniowie szkoły, występując przed licznie zgromadzoną publicznością, oddali hołd wszystkim poległym walczącym o niepodległość naszego kraju. Doskonałym uzupełnieniem słowa mówionego były piosenki zaprezentowane przez solistów oraz szkolną scholę.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Liberacki oraz wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. Część oficjalną zakończyło pojawienie się ogromnego tortu, który wniosły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Prątniczanki. Oprócz tortu wszyscy mieli także okazję skosztować słodkich wypieków KGW z Omula, Łążyna, Szczepankowa i Prątnicy.

Materiał oraz foto: Pan Marian Żuchowski oraz Pan Tomasz Lenart – dziękujemy!