Mistrzostwa Gminy Lubawa w Piłkę Ręczną 2023

Nasza szkoła w osatnim czasie miała możliwość wystartować w Gminnych Zawodach w Piłkę Ręczną, które odbył się w sali sportowej szkoły w Byszwałdzie.

W poniedziałek 23.10.2023 do rywalizacji przystąpiły uczennice naszej szkoły. Zarówno w fazie grupowej jak i następującej po niej rundzie pucharowej odnotowaliśmy same zwycięstwa, co zaowocowało przywiezieniem do szkoły pucharu za zajęcie I miejsca.

Wyniki naszej drużyny prezentują się następująco:

Faza grupowa:
SP Prątnica – SP Sampława 4:1
SP Prątnica – SP Tuszewo 4:0

Półfinał:
SP Prątnica – SP Byszwałd 3:0

Finał:
SP Prątnica – SP Sampława 6:2

Skład drużyny dziewcząt: Kliniewska Zuzanna, Laskowska Julia, Maliszewska Marcelina, Okoniewicz Magdalena, Ratajczak Nikola, Rykaczewska Karolina, Ryńska Liliana, Susmarska Zofia, Truszczyńska Julia, Wilczewska Blanka, Zakrzewska Hanna, Zakrzewska Maria.
Opiekun: Mateusz Senkowski

Dwa dni później (25.10.2023) na tej samej hali do rywalizacji przystąpili chłopcy. Nasza drużyna wyszła z grupy z 2 miejsca, wygrywa w półfinale, jednak w najważniejszym meczu ponownie ulega szkole z Tuszewa i wracamy do szkoły z II miejscem.

Faza grupowa:
SP Prątnica – SP Tuszewo 1:3
SP Prątnica – SP Kazanice 10:1
SP Prątnica – SP Sampława 4:3

Półfinał:
SP Prątnica – SP Rożental 2:1

Finał:
SP Prątnica – SP Tuszewo 0:1

Skład drużyny chłopców: Buńka Hubert, Czarnecki Wiktor, Dzik Mikołaj, Gorszka Wiktor, Jakubowski Dominik, Kisicki Jakub, Kupniewski Kacper, Lenckowski Paweł, Ogrodowski Wojciech, Przyborowski Jakub, Sokołowski Antoni, Szulc Bartłomiej.
Opiekun: Dariusz Liberacki