Prątnicka schola w Toruniu

            19 października 2023r. schola szkolno – parafialna z Prątnicy wybrała się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był nagrodą za całoroczną pracę i zaangażowanie w uroczystości szkolne i kościelne. Dla niektórych młodszych dzieci był to pierwszy, samodzielny tak daleki wyjazd.

            Pierwszym zaplanowanym punktem była wizyta w Teatrze Baj Pomorski i spektakl pt. ,,Mała Urania – Kosmiczna Podróżniczka”. Ciekawa scenografia, piosenki i zabawny scenariusz sprawiły, że wszyscy byli zachwyceni, a przy okazji mogli nauczyć się np. jaka jest różnica między kometą, a planetoidą…

            Po zakończeniu spektaklu przejechaliśmy do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Pobyt tam rozpoczęliśmy od zwiedzania kaplicy pamięci, która jest unikalnym w skali międzynarodowej pomnikiem powstałym z pragnienia oddania czci Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. W samo południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której ojciec redemptorysta opowiedział nam o wnętrzu kościoła i ,,zapisanej” tam historii Polski.

            Nie zabrakło też wizyty w McDonald`s.

            Wielką atrakcją okazała się wizyta w Manufakturze Cukierków i warsztaty z robienia lizaków. Każde dziecko mogło samemu zrobić lizaka i otrzymać pamiątkowy certyfikat.

            Zwieńczeniem całego dnia był spacer po toruńskiej starówce. Pan przewodnik opowiedział i pokazał najbardziej charakterystyczne zabytki miasta Kopernika.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy finansowo wsparli ten wyjazd: Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy, firmie Szkłomal, firmie Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane, firmie Anko Janusz Kisicki, firmie PSB Mrówka Rytmar, GOPS Lubawa oraz tym firmom i osobom, które chciały pozostać anonimowe.