Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynki w przedszkolu

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami „Super Chłopak”. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.

Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością wspominamy ten dzień.

Natomiast Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, nazywany też Międzynarodowym Dniem Dziewczyn, to jeszcze mało popularne święto. Ustanowione zostało w 2011 roku przez Zgromadzenie Narodowe ONZ i obchodzone jest rokrocznie 11 października.

W naszym przedszkolu Dzień Dziewczynek uczciliśmy po raz pierwszy 11 października.
W tym wyjątkowym dniu we wszystkich oddziałach przedszkolnych nie zabrakło niespodzianek, upominków oraz wspaniałej zabawy. Każda dziewczynka otrzymała prezent oraz medal, dyplom i koronę aby poczuła się jak prawdziwa księżniczka. Chłopcy składali dziewczynkom życzenia, śpiewali piosenkę, zaprosili do wspólnej zabawy przy muzyce. Poprzez swoje dobre zachowanie sprawiali radość koleżankom, a nauczycielki przypominały, że szacunek i uprzejmość należą się dziewczynkom każdego dnia, nie tylko od święta. Oprócz życzeń, śpiewów i tańców były oczywiście pląsy i zabawy. Dużo emocji i radości dostarczyły dzieciom quizy na temat ulubionych dziewczęcych bajek i księżniczek. Dzień dziewczynek dostarczył dzieciom dużo wrażeń, śmiechu i radości, a każda dziewczynka na pewno poczuła się wyjątkowo i szczęśliwa zwłaszcza, że nie musiała czekać na swoje święto aż do marca.
Nauczyciele Oddziałów Przedszkolnych