Wizyta świętego Mikołaja

Na dzień 6 grudnia czekają wszyscy: i ci mali, i ci nieco więksi, a także dorośli. Tego dnia bowiem imieniny obchodzi Mikołaj. Kto nie słyszał o świętym Mikołaju? Wszyscy znają historię jego życia i każdego roku z dużą wiarą czyszczą swoje bity, aby ustawić je na parapecie swojego okna. Do naszej szkoły także zawitał święty Mikołaj z całą rzeszą swoich pomocników. Towarzyszyły mu wesołe Śnieżynki i wierny renifer. Rozdawanie prezentów rozpoczął od najmłodszych, najbardziej niecierpliwych uczniów. Dzielny Mikołaj nie zapomniał o nikim. Choć był bardzo zmęczony, odwiedził wszystkie klasy wywołując u odwiedzanych uczniów radość, lekkie zdenerwowanie i zaskoczenie. Potęgowane ono było obecnością naszej scholi „Boże duszki”, która na prośbę Mikołaja witała uczniów świąteczną piosenką. Jak na świętego przystało wizyta Mikołaja, oprócz celu towarzyskiego, miała też cel edukacyjny. Było nim przesłanie wypływające ze słów piosenki śpiewanej przez scholę: „Cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej ci, którzy dają.” Mikołaj i jego świta pragnęli uświadomić naszym uczniom, iż każdy z nich może być Mikołajem i to nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia może obdarowywać innych serdecznością, pomocą, dobrym słowem i odrobiną empatii. Niech więc Święta trwają cały rok!

 

E.K.