ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Tort, świece, tańce, zabawy i duuuużo radości towarzyszyło naszym przedszkolakom 24.11, kiedy hucznie obchodziły Dzień Pluszowego Misia, w którego przygotowanie zaangażowały się panie: Anna Jędrzejewska, Irena Soboczyńska Monika Dąbrowska.

Przedszkolaki rozpoczęły swój dzień całkiem tradycyjnie od porannego powitania i gimnastyce przy muzyce, choć towarzyszyły im w tym przyniesione z domów ich ulubione misie.  Następnie wykonały prace plastyczne  – „Laurka dla Misia”, zaraz po tym ozdobiły misiowe pierniki, które zjadły tuż po śniadaniu. Niespodzianie do drzwi każdej klasy zapukał niespodziewany gość – był to oczywiście Miś, którego urodziny świętowaliśmy dzisiejszego dnia. To nie był koniec niespodzianek. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na korytarz, na którym przywitał ich pan dyrektor. Solenizant –    Miś – wysłuchał przepięknie odśpiewanego „Sto lat” i poczęstował wszystkie dzieci przepysznym tortem.  Tuż po konsumpcji przepysznego tortu Miś zaprosił dzieci do wspólnego aerobiku. Wymachy rąk, nóg, ruchy głową i podskoki, to oczywiście tylko niektóre z ćwiczeń, którymi pan Miś zachęcił do aktywnej zabawy wszystkie dzieci. Momentami wszystkim brakowało tchu, ale nikt nie przerywał dobrej zabawy, bo jak to zrobić, skoro tuż po intensywnych ćwiczeniach Miś zaprosił wszystkie dzieci do podróży pociągiem. Kiedy już wszyscy dotarli na miejsce, ustawieni w kółeczko rozpoczęli zabawę ” Miś parzy”, w której zwycięzcą został oczywiście nasz główny bohater dzisiejszego dnia. Śmiechu było co niemiara, a zabawa goniła zabawę. Przedszkolaczki nie miały czasu na wytchnienie. Nieco zmęczone, ale niezwykle szczęśliwe wróciły do domów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia. W szczególności podziękowania składamy dla pani Kasi, która przygotowała dla maluchów przepyszny tort.

E.K.