Dzień chłopaka u przedszkolaków

30 września to wyjątkowy  dzień, w którym swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy  – zarówno  ci młodsi jak  i starsi. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiego wydarzenia, dlatego też uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu  DZIEŃ CHŁOPAKA. 

Już od rana każdy chłopiec czuł się dobrze i wyjątkowo.  Zajęcia w każdej grupie rozpoczęły się od wręczenia chłopcom drobnych upominków i odśpiewania przez dziewczynki gromkiego „Sto lat”. Na buziach chłopców, nawet tych bardzo smutnych,  od razu zagościł promienny uśmiech. 

Cały dzień przedszkolaka podporządkowany był chłopcom. Grupa  5 – 6 latków zabawiła się w projektantów mody męskiej, własnoręcznie planując, dobierając kolory, rysując i wycinając interesujące  części  garderoby męskiej. Dzięki niezwykłej kreatywności wszystkich uczniów powstał pewny siebie i nowocześnie ubrany chłopak. 

Kolejnym punktem programu było to, co  chłopcy lubią najbardziej – czyli mecz piłki nożnej rozegrany przez chłopców i dziewczynki Dostarczył on niezwykłych emocji zarówno grającym jak i kibicom, głośno dopingującym swoich faworytów. 

Po zjedzonym obiedzie nasze przedszkolaki , pełne nowych sił, przystąpiły do zabaw ruchowych przygotowanych przez panie: Annę Jędrzejewską, Irenę Soboczyńską oraz Monikę Dąbrowską. Ogrom ciekawych konkurencji, wielu gadżetów i pomocy dydaktycznych zapewniły wszystkim naszym przedszkolakom niezapomnianych przeżyć. Wspólna zabawa wszystkich grup rozpoczęła się od przeciągania liny. W szranki stanęli chłopcy z dziewczynkami. Okazało się, że powszechnie uznana za słabą płeć niewieścia, wcale do najsłabszych nie należy. Połączone siły chłopców i dziewczynek przydały się natomiast w następnej konkurencji  – nartach. Choć zima jeszcze do nas nie dotarła , uczniowie naszego przedszkola przywdziali trzyosobowe narty, w których starali się jak najszybciej dotrzeć do celu. Synchronizacja i umiejętność gry zespołowej nie były tu bez znaczenia.  Wielką miłością większości chłopców jest sport, a naturalną potrzebą – rywalizacja, stąd też przedszkolaki rywalizowały w wyścigu,  chodząc na szczudłach lub skacząc w workach.

Nie zabrakło tego dnia nikogo, kto by się nudził lub smucił. Emocje, rumieńce na twarzy, szczery uśmiech i mnóstwo wrażeń do opowiadania – to wszystko zastali rodzice, którzy przybyli odebrać swoje pociechy.