Akcja Żonkile

Akcja Żonkile to coroczna kampania społeczno-edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Celem akcji jest upamiętnienie powstańców, edukacja na temat historii Holokaustu oraz przeciwdziałanie obojętności wobec ludzkiego cierpienia.

W ramach tegorocznej edycji akcji Żonkile w naszej szkole odbył się apel dla uczniów
klas 4–8. Podczas spotkania uczniowie poznali znaczenie wydarzeń z 1943 roku oraz symbolikę żonkila. Przypinając papierowe kwiaty do ubrań, wyrazili pamięć, szacunek i solidarność.

Organizatorzy

Joanna Kochańska, Joanna Szmelter